27 Eylül 2017 Çarşamba

Mobil Müzik Uygulamaları Nelerdir?

Mobil Müzik Uygulamaları Nelerdir?Elinde Telefon Bulunan İnsan FotoğrafıAkıllı telefonların çıkmasıyla doksanlı yıllarda kullanmış olduğumuz walkmanler ve ikibinli yıllarda kullandığımız discmanlar cebimize kadar girdi. Başlarda kendi mp3 dosyalarımızı telefonlarımıza atarak müzik dinlesek de artık müziği ayağımıza getiren, kafamıza takılan şarkıları bulmamızı sağlayan, hatta kendi müziğimizi  yapmamıza fırsat veren uygulamalar ortaya çıktı. Bu uygulamalara kısaca göz atalım.

Spotify
Müzik uygulamalarında başı çeken Spotify, içinde barındırdığı milyonlarca şarkı seçeneği ve ücretsiz de kullanılabiliyor olmasıyla kullanıcılar için en öne çıkan uygulama konumunda. Bu uygulamada kendi müzik listenizi oluşturabilir, arkadaşlarınızın ne dinlediğini görebilir, hatta direkt müzisyenlerin kendi favori parçalarını paylaştıkları listelerden faydalanabilirsiniz. Ancak ücretli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle istediğiniz şarkıya geçiş yapabilir, araya reklam girmeden müzik dinleme keyfini yaşayabilirsiniz.

Apple Music
Spotify'ın en önemli rakibi konumunda olan Apple Music, geniş kataloğu ve özel listeleriyle ön plana çıkıyor. Bu uygulamayla favori şarkılarınıza tüm cihazlarınızdan rahatlıkla erişebilirsiniz. İlk 3 ay ücretsiz kullanım hakkı olduğunu belirtmekte de fayda var.

Shazam
"Bu şarkıyı kim söylüyordu?? Nereden hatırlıyorum?" gibi sorulara son veren uygulama. Yapmanız gereken tek şey ismini öğrenmek istediğiniz müziği Shazam'a  dinletmek.

Track ID
Shazam ile aynı görevi gören Sony uygulaması. Bana göre Shazam'dan daha iyi bir uygulama olsa da, şimdilik sadece Sony markalı telefonlarda hizmet vermekte. Sony marka cihazı olan kullanıcılar için şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca arayıp bulduğunuz şarkıyı direkt olarak Spotify'daki listenize eklemesi uygulamayı daha da güzel yapan bir başka etmen.

GarageBand
Apple tarafından yayınlanan, kendi müziğini kendin yap uygulaması. İçerisinde barındırdığı bir çok çeşit müzik aletiyle keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. En büyük handikabı ise yalnızca iOS'da bulunması. Umarız ilerde Android gibi işletim sistemlerinde de boy gösterir.

SoundCloud
Tıpkı Spotify ve Apple Music gibi kendi listelerinizi oluşturabildiğiniz, radyo kanallarını takip edebildiğiniz bir müzik uygulaması. Bu uygulamayı Spotify ve Apple Music'den ayıran en önemli özellik kendi yaptığınız müzikleri de yayınlamanıza imkan vermesi.

Etiketler: mobil müzik uygulamaları, mobil müzik uygulamaları nelerdir, telefon müzik uygulamaları nelerdir, android müzik uygulamaları nelerdir, ios müzik uygulamaların nelerdir

Mobil Müzik Uygulamaları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder