27 Eylül 2017 Çarşamba

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Makyajlı Kadın Fotoğrafı
Asırlardır özellikle de kadınların daha güzel olmak için yaptıkları makyaj günümüzde o denli çeşitlenmiştir ki neyi nasıl uygulamalıyım, nasıl kullanırsam daha iyi sonuç elde ederim sorusu ortaya çıkmıştır. Çünkü bu denli çeşitli ürünü kullanırken yapılan yanlışlar bizi güzelleştirmek yerine çirkin bir görüntüye ve daha önemlisi cildimize zarar vermektedir. Peki makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

Cilt Tipimize Uygun Olmalıdır


Fondöten kullanırken mutlaka ten rengimize en yakın olan tonları seçmeliyiz aksi takdirde renk farkı bariz ortaya çıkacağı için yüzümüze maske takmış gibi bir görüntü oluşur. Makyaj yapmak boyanmak değil kusurları örtmek güzel olan bölgeleri daha belirgin hala getirmek için uygulamalıyız. Bunu yaparken de mümkün olduğu kadarıyla doğal bir görüntü elde etmeliyiz. Fondöteni uygularken kesinlikle sadece yüzümüze değil boynumuza ve dekoltemize de uygulamalıyız.

Malzemelerimiz Kaliteli Olmalıdır


Makyaj Malzemeleri FotoğrafıKaliteli makyaj malzemesi kullanmayacaksanız bırakın hiç yapmayın, çünkü kalitesiz malzemeler cildinize zarar verecektir. Zarar sadece bir, iki sivilce ya da cildin tahriş olması değil tecrübeyle sabittir. Maalesef kullanılan bazı fondötenlerin yüzde kahverengi doğum lekesi gibi lekeler oluşmasına neden olduğu gözlemlenmiştir. Bu sebeple mutlaka kaliteli malzeme kullanmaya dikkat edin.

Doğru Alanlarda Doğru Malzeme Kullanmamız Gerekmektedir


Makyaj MalzemeleriYaptığımız makyajdan iyi bir sonuç elde etmek istiyorsak malzemelerimizi doğru bir şekilde gerektiği kadarıyla kullanmalıyız. Ten rengimiz, yüz tipimiz kaş ve göz rengimiz dudaklarımızın ince veya kalın oluşu gibi. Bir diğer konuda gideceğimiz yere göre zamana göre makyaj yapmalıyız. Akşam daha ağır bir makyaj yapabiliriz örneğin bir baloya, düğüne giderken abiye kıyafetlerimiz daha ağır bir makyajı kaldırabilecektir; gündüz ise çok hafif makyaj yapmaya özen göstermeliyiz özellikle işe giderken düğüne gidiyormuş gibi bir görüntü vermek pek hoş olmayacaktır.

Cildimiz Temiz Olmalıdır


Kadın FotoğrafıMakyaj öncesinde ve sonrasında cildimiz mutlaka temizlenmiş olmalıdır. Kirli bir cilde makyaj hiçbir şekilde iyi bir sonuç vermeyecektir. Temiz cildimize makyajımızı uyguladık peki makyaj cildimizde ne kadar süre kalmalı? Şu bir gerçek ki makyaj cildimizde ne kadar az kalırsa o kadar iyidir gün içerisinde en fazla 4, 5 saat makyajlı kalmalıyız ve makyajı cildimizden mutlaka arındırılmalıdır. Cildimize uygun doğal kremlerle makyajın oluşturduğu zararları telafi etmeliyiz. Doğal kremler bulamıyorsak bir nemlendiriciyle de cildimizi rahatlatabiliriz.

Etiketler: makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, makyaj yaparken nelere dikkat edilir

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder