27 Eylül 2017 Çarşamba

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?Dikili Isırgan Otu FotoğrafıToplanması zor olan ısırgan otu demir kaynağıdır. Kuvvetli kan temizleyici ve kan yapıcı, iltihap giderici, şişlikleri dağıtıcı, kan şekerini düşürücü, bağışıklık sistemini güçlendirici, tahrip olmuş dokuları olduğu kadar yeniden inşa edici ve yaşlanmayı yavaşlatıcı özelliklere sahip bir doğa harikasıdır.

Isırgan otu birçok hastalığın, şifa kaynağına sahip olduğu için büyük bir öneme sahiptir. 

İşte Isırgan Otunun Faydaları
  • Eklem romatizma ve gut hastalıkları, prostat, tiroid ve lenf bezlerinin büyümesine, böbrek ve safra kesesi taşlarına, her türlü iltihaplı hastalıklara, alerjik hastalıklara, kansızlık, kanser ve alzheimer multipl skleroza (MS) karşı faydaldır.
  • Isırgan otu yukarıda belirttiğimiz bazı hastalıklara önerilen uygulamalar ile en  aza indirmek ve iyileştirme sürecini hızlandırır.
  • Akciğer iltihabı ve kış aylarında kurtulamadığımız balgamdan kurtulmak için önceden elde edilmiş arpa suyu ile ısırgan otunu pişirip tüketilmelidir.
  • Kabızlık sorunu çekenler için bir yemek kaşığı ısırgan otu iyi gelir.
  • Kanser yaralarına ve tümörlere  ısırgan otu yakılarak elde edilen külü eritilmiş kaya tuzu yoğurulur ve yağlı kağıda sürülür gazlı bez ile sabitleştirilerek yaranın üzeri kapatılır 10-12 saat bekletilir.
  • İltihaplı yaralarda ise taze veya kurutulmuş ısırgan otu ezilir ve sirke ile yoğurulur. daha sonra yağlı kağıda sürülerek iltihaplı eklem , egzama sedef, varis ve  her türlü şişliğe üzeri kapatılacak şekilde gazlı bez yardımı ile sarılır 10-12 saat bekletilerek şişliğin veya iltihabın giderilmesi sağlanır.
  • Isırgan oto veya tohumu doğumu kolaylaştırır.
  • Isırgan oto et ile pişirildiği zaman özelliğini kaybeder.
Etiketler: ısırgan otunun faydaları, ısırgan otunun faydaları neler, ısırgan otunun ne faydası var, ısırgan otunun faydalı özellikleri, ısırgan otunun faydaları nelerdir, ısırgan otunun faydalı yönleri

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder