28 Eylül 2017 Perşembe

Hamilelikte Glutensiz Beslenmenin Zararları Nelerdir?

Hamilelikte Glutensiz Beslenmenin Zararları Nelerdir?Glutensiz YiyeceklerÇölyak rahatsızlığını tetikleyen ve özellikle buğday gibi tahıllarda bulunan gluten, bazı bünyelere oldukça zararlı gelmekte ve büyük rahatsızlıklara yol açmaktadır. 

Bebeklerde ve yetişkinlerde Çölyak rahatsızlığını tetikleyen ve uzun vadede birçok probleme yol açabilecek protein grubu vardır. 

Bunlar birçok tahıl içinde bulunan jelatinin alternatiflerinden biridir. Bir diğer önemli nokta ise gebelikte gluten dir.

Aslında bitkilerden elde edilmesi sebebiyle insan vücuduna çok yararlı olsa da Çölyak hastaları için oldukça tehlikelidir. 

Gluten proteinleri buğday,  tahıl gibi gıda maddeleri ile ekmek yapılırken oluşan ağa benzer yapıdan sorumludur. Bu yapı olmadığı zaman ekmek mayalanamaz. Normal şartlarda gluten birçok insanın sindirim sistemine zorluk çıkarmaz, fakat bazı kişiler bu protein yapısını sindiremez. Bu da çeşitli alerjik reaksiyonlara sebep olur.


Glutensiz Yiyecekler

Glutensiz beslenme için şu gıdalara ağırlık verebilirsiniz: Meyve, sebze, salata, mısır, kabuklu yemiş, fasulyeler, mercimek, kırmızı et, pirinç, yumurta, balık ve tavuk.

Etiketler: hamilelikte glutensiz beslenme, hamilelikte glutensiz beslenme ne olur, hamilelikte glutensiz beslenme neye yol açar, hamilelikte glutensiz beslenme ne yapar, hamilelikte glutensiz beslenme zararları

Hamilelikte Glutensiz Beslenmenin Zararları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder