27 Eylül 2017 Çarşamba

Fesleğen Çayı Nasıl Yapılır?

Fesleğen Çayı Nasıl Yapılır?Bardakta Fesleğen Çayı ve Fesleğen BitkisiFesleğen yaprakları rendelenerek 250 ml kaynamış suya iki yemek kaşığı atılır. 3-4 dakika sonra süzdürüp içebilirsiniz. 

Kuru fesleğenden yapılacaksa 250 ml kaynamakta olan suya 3 çay kaşığı fesleğen koyup kısık ateşte kaynatmanız gerekir. 

Eğer şeker hastalığı gibi bir problem mevcut değilse içerisinde bal katılarak tatlandırılabilir. Fesleğen çayının fazla tüketilmesi zehirlenmeye sebep olabilir. Ayrıca gebe ve emziren kadınların içmemesi tavsiye edilir. 

Fesleğenin faydaları konusunda çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Hollanda' da Netherlands National Institute for Public Health tarafından yapılan araştırmaya göre 15 sene boyunca vitaminiyle birlikte fesleğen kullanımı 65 yaş ve üzeri erkeklerde kalp hastalıklarını %20 oranında azaltmıştır.

Hindistan'da yapılan bir diğer araştırmada, fesleğenin kan şekerini düşürerek, şeker hastalığına olumlu bir etki gösterdiği ortaya çıkmıştır.

Etiketler: fesleğen çayı yapma, fesleğen çayı nasıl yapılır, fesleğen çayı nasıl yaparım, nasıl fesleğen çayı yapılıyor, fesleğen ile çay yapma, fesleğen çayı neyle yapılır

Fesleğen Çayı Nasıl Yapılır? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder