26 Eylül 2017 Salı

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Sebepleri

Erkeklerde Saç Dökülmesinin SebepleriErkek Saç Dökülmesi ÖrneğiGünümüzde erkek sağlığının en büyük problemlerinden bir tanesi saç dökülmesidir. Bu sebeple insanların psikolojisi bozulmakta ve sosyal hayatı olumsuz biçimde etkilenmektedir.

Pek çok erkek günümüzde saç dökülmesi rahatsızlığından muzdariptir. Yapılan çalışmalara göre erkeklerin yaklaşık %12' lik kısmı yirmili yaşların bitişiyle bu problemle karşılaşmaktadır. Ellili yaşların sonuna gelindiğinde ise bu oranın %50'ye kadar çıktığı görülmektedir.

Saç dökülmesine sebep olarak %90 oranında genetik nedenler öne çıkmaktadır. Yani akrabalar içerisinde saçı dökülen bir birey varsa o kişinin de saç dökülme sorunu yaşama olasılığı artmaktadır. Bir takım kronik hastalıklar da saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Yapılan bir diğer araştırmalarda da saç dökülmesinin günümüzde daha da arttığını ortaya koymaktadır. Bunun sebepleri genetik nedenlerden bağımsız olarak düzensiz beslenme, stresli iş hayatı, bakım adında yapılan yanlış uygulamalar yer alıyor.

Saç dökülmesi genel olarak şakaklarda açılma ve saçların incelmesiyle baş gösterirmektedir. Daha sonra tepe bölümünde de dökülmeler başlar. Akla hemen neden arka kısımdaki ve yanlardaki saçlarımızın dökülmediği sorusu gelebilir. Bunun sebebi kafamızın o kısmındaki saç derilerinin androjenlere karşı dayanıklı olmasından ötürüdür. Saçları hiç dökülmeyen insanların saç derileri androjenlere karşı dayanıklıdır. Yaşlandıkça saçlarımızın dökülme sebebi ise hücre zarlarının incelmesi sebebiyledir.


Etiketler: erkeklerde saç dökülmesi sebebi, erkeklerde saç neden dökülür, erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri, erkeklerde saç dökülmesi niye olur, erkeklerde saç dökülme sebepleri nelerdir

Erkeklerde Saç Dökülmesinin Sebepleri Paylaşan: Finanstan.com

0 yorum:

Yorum Gönder