27 Eylül 2017 Çarşamba

Doğum Sırasında Diğer Çocuklarınız Nerede Bulunmalı?

Doğum Sırasında Diğer Çocuklarınız Nerede Bulunmalı?Hamile Kadın ve ÇocuğuDoğum sırasın da bazı hastaneler doğum gerçekleştikten sonra ilk tanışma ve merakı gidermek için çocuğunuzu  ziyarete davet etmektedir. Bu durum ilk çocuğunuzun kardeşiyle zaman geçirmesi sizinle olan ayrılık endişesini ve ileri ki zamanlarda kardeş ilişkisi konusunda  iyi bir temel oluşturacaktır.

Bazı ebeveynler bu konuda endişelenmeleri, beni sancı çekerken görmesin, korkmasın, onunla ilgilenemem gibi konuları düşündüklerinden  çok fazla doğum sırasında yanında olmalarını istemezler. Belki doğumdan bir gün sonrasını saatler sonrasının daha iyi olacağını düşünürler. 

İlk başta da dediğimiz gibi hamilelik döneminizden doğuma  ve doğumdan sonrasına kadar sürede çocuğunuzu yanında bulundurmanız ve bu sürece alıştırmanız çocuğunuzun fiziksel sağlığı ve duygusal yönden hazır hissettiğini düşünüyorsanız onunda tanık olmasını sağlamanız en uygun durum olacaktır.

Etiketler: doğum sırasında çocuklar nerede olmalı, doğum sırasında diğer çocuğa ne yapılmalı, doğum sırasında diğer çocuk nereye bırakılmalı, doğum sırasında diğer çocuğun psikolojisi, doğum sırasında diğer çocuk

Doğum Sırasında Diğer Çocuklarınız Nerede Bulunmalı? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder