27 Eylül 2017 Çarşamba

Beslenme Çantasının Önemi Nedir?

Beslenme Çantasının Önemi Nedir?Beslenme Çantası YiyecekleriTüm dünyada bütün uzmanlar, okul çağındaki çocukların beslenme konusunda çok dikkatli olması gerektiğini belirtiyor.

Doğru beslenmenin başarıyı da olumlu yönde etkilediğini belirten beslenme uzmanları, ebeveynlerin beslenme çantası hazırlarken mutlaka sağlıklı ve besleyici besinler seçmesini ifade ediyor.

Çocukların büyüme ve gelişme sürecini etkileyen en önemli etmenlerden birisi olan sağlıklı beslenme, okuldaki başarıyı da kayda değer derecede yükseltiyor.

Bu sebeple okula giden çocukların sabah dengeli beslenmesi, beslenme çantalarında ise mutlaka besin değeri yüksek gıdalar bulundurması gerekiyor. 

Çocukların ara öğünlerde keyifle tüketeceği meyve ve sebzelerin mutlaka beslenme çantasında yer alması gerektiğini belirten uzmanlar, bu sayede abur cubur gıdalardan da uzak durulabileceğini vurguluyor.

Etiketler: beslenme çantasının önemi, beslenme çantası neden önemli, beslenme çantası niye önemli, beslenme çantasının önemi nedir, beslenme çantası neden önemlidir

Beslenme Çantasının Önemi Nedir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder