27 Eylül 2017 Çarşamba

Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?Beslenme Çantasına Koyulanların ListesiBeslenme Çantası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ebeveynler, çocuklarının sağlıklı gelişmesi ve başarılı bir okul hayatı yaşaması için beslenme çantalarına mutlaka dikkat etmeli.

Anne ve babalar şu kurallara uyarsa çocuklar beslenme konusunda herhangi bir problem yaşamayacaktır:
  • Sabah kahvaltısı kesinlikle atlanmamalı.
  • Çocuk okula gönderilirken mutlaka beslenme çantası hazırlanmalı ve içeriğinde meyve, sebze, meyve suyu gibi gıdalar bulundurulmalı.
  • Çocuklar tam buğday ekmeği ile beslenmeli. Özellikle kaliteli bir markanın sürme peyniri ile hazırlanan tam buğday sandviç ile çocuklar hem keyifli hem de sağlıklı beslenecektir.
  • Yetersiz beslenen çocuklarda diş, zayıflık, şişmanlık, anemi gibi birçok rahatsızlık görülmektedir. Bu da okul başarısına etki eder. Bu sebeple ebeveynler beslenme çantası konusunda dikkatli olarak, çocuğun oradan buradan abur cuburla beslenmesine engel olabilirler.
  • Kalsiyum oranı yüksek gıdalar tercih edilmelidir. (Peynir, süt gibi). Bu besinler fosfor da içerdiği için doku ve kas gelişimi için de oldukça faydalıdır.
  • Cips, kek, çikolata, gazlı içecekler, yağ gibi zararlı atıştırmalık besinler yerine, ceviz, badem, fındık, kuru incir, kuru üzüm, elma, sıkma meyve suyu gibi besinler tercih edilmelidir. Bu besinler sayesinde çocuk enerji dolacak ve okul hayatında da başarılı olacaktır.


Örnek Beslenme Çantası Menüsü

Çocuğunuz sağlıklı beslenmesini diliyorsanız bu menüleri beslenme çantasına koyabilirsiniz:

  1. Taze meyve suyu, Sürme peynirli sandviç, Elma
  2. Süt, tam buğday sandviç, portakal
  3. Ayran, Domatesli tost, badem, ceviz
Etiketler: beslenme çantası nasıl hazırlanır, örnek beslenme çantası, beslenme çantası hazırlama yolları, beslenme çantası hazırlarken nelere dikkat edilmeli, beslenme çantasına neler konulmalı, beslenme çantasına konulması gerekenler

Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder