26 Eylül 2017 Salı

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?Ayak BakımıAyaklarınızın ve topuklarınızın çatlaması hem size acı verir hem de estetik bir görünümden oldukça uzaklaşmanıza neden olur. Bu sebeple ayaklarınıza ayak bakımı ya da duştan sonra mutlaka nemlendirici özellikte kremlerden sürmeniz gerekmektedir.

Haftada bir kere de olsa ayaklarınıza mutlaka çeşitli kremler ve sıcak suyla masaj yapmalısınız. Bu ayaklarınızı yumuşatacak ve çatlama nasır gibi problemlerin önüne kolayca geçmenizi sağlayacaktır. 

Bunun yanı sıra ayaklara yapılacak bakım, kan dolaşımını hızlandıracak ve ayaklarınızın sağlıklı bir şekilde nefes almasına neden olacaktır.

Banyoda mutlaka ayaklara ponza yardımı ile bakım yapmak gerekmektedir. Bu sayede topuklarda birikmiş ölü deriler giderilecek ve ayaklarda ortaya çıkacak herhangi bir sağlık sorunu da engellenmiş olacaktır.

Ayaklarınız gün sonunda oldukça yorgun hissediyorsa mutlaka 1 dakika kadar soğuk ve tazyikli suyla yıkamanız gerekmektedir. Daha sonra strese ve yorgunluğa birebir iyi gelen lavanta yağı ile de masaj yaparsanız, ayak yorgunluğu probleminiz de giderilmiş olur.

Etiketler: ayak bakımı nasıl olmalı, ayak bakımı nasıl yapılmalı, ayak bakımı nasıl yapılır, ayak bakımı yapma, ayak bakımı yapma yolları, ayak bakımı yapma yöntemleri

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder