26 Eylül 2017 Salı

Ağrı Kesicilerin Zararları Nelerdir?

Ağrı Kesicilerin Zararları Nelerdir?Ağrı Kesicilerin ZararlarıBiz insanlar olarak, baş ağrısının; beynimizin ağrıdığını algısı içindeyizdir. Oysa beynimizin iç dokusunda ağrı algılayıcıları yoktur. Başımızın ağrımasının asıl gelişmesi vücudun bağışıklık sistemine gönderdiği bir rapordur. Bu raporda ağrının neden ve nereden kaynaklandığı enfeksiyon zehirlenme tipi ve şiddetine göre detaylı bir şekilde, anlatılır. Baş ağrısı olarak vücudumuzun gösterdiği durum herhangi bir yerindeki rahatsızlık olabilir oluşan bu rahatsızlık bazı kimyasal maddeler, belli frekanslarla beynin ilgili bölümüne iletilir bu sinyaller beyinde ağrı oluşturarak insanı zararlı davranışlardan ve hastalığın ilerlemesini önler ve bunun yanında beyin bu rahatsızlığı sınıflandırarak bağışıklık sistemine gönderir ve bağışıklık sisteminin sistematik bir koruma ve iyileşme programı hazırlanmasını sağlar.

Dikkat! Ağrı Kesici Kullanmayın

Aslında ağrıya biraz daha sabredip kendi kendine geçmesini bekleyip ağrı kesicilere başvurmamamız vücudumuz için daha iyi olacaktır. Çünkü vücudumuza alınan ağrı kesiciler birer psikotrop madde olup beyin ile organ arasındaki iletişimi keser ve beyin organ arasındaki bilgi aktarımı da kesilir hastalık derinleşmeye devam eder bağışıklık sistemi savunması engellenir. Alınan ağrı kesiciler veya diğer tıbbi ilaçlar bağışıklık sistemini gittikçe zayıflatır bir noktadan sonra görev yapamaz hale getirip haplara bağlı hale gelmenize neden olur.

Baş ağrısı İlk başta da dediğimiz gibi vücudumuzun herhangi bir organ rahatsızlığından kaynaklandığını söylemiştik bu hastalıklar böbrek idrar yolları kabızlık rahim ve prostat hastalığı yüksek tansiyon mide düz tabanlık gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Baş Ağrısına Tavsiyeler

Baş ağrısı başladığı anda bazı yöntemlerle en aza indirilmesine yada geçmesine yardımcı olmak için bazı tavsiyeler;

Bir bardak ılık suya zeytin yağı karıştırıp içip kusmak lavman yapmak ve da sonra ılık bir su ile duş almak,

Limon+su veya greyfurt suyu içilmelidir geçmez ise 3-5 litre sıcak suya öğütülmüş hardal tohumu karıştırılıp ayak banyosu yapılır hardal tohumu yerine kaya tuzu da kullanılabilir.

Ayak tabanına masaj yapılarak da baş ağrısı önlenebilir bilir .

Ağrı Kesicilerin Zararları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder